Відділення цільової підготовки (ВЦП) Київського національного університету імені Тараса Шевченка при НАН України утворено постановою Президії НАН України, Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка від 20.02.1987 р. № 62 з метою організації цільової підготовки спеціалістів з підвищеним творчим потенціалом для установ НАН України, а також галузевих науково-виробничих об’єднань для забезпечення кадрового супроводження розробок НАН України.

ВЦП діє відповідно до чинного законодавства України, а також Статуту ВЦП. У своїй діяльності ВЦП  керується рішеннями Президії НАН України та Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Керівництво ВЦП здійснюється призначеним Президією НАН України за поданням Ради ВЦП керівником ВЦП. Керівник ВЦП має двох співкерівників: з боку Київського національного дослідницікого університету імені Тараса Шевченка та з боку НАН України. Координація науково-дослідних робіт і навчального процесу здійснюється Радою ВЦП.


Місцезнаходження ВЦП:     Україна, м. Київ – 30, вул. Володимирська, 54.